Před týdnem zastavili odboráři vlaky v celém Česku a v mnoha městech i autobusy, tramvaje a v Praze i metro. Nelíbí se jim návrhy důchodové reformy aní zvýšení spodní sazby DPH. Vláda ale ani po stávce nehodlá odborářům ustupovat a na podzim proto hrozí další protesty.

Odborářům se totiž také zdá, že vláda Petra Nečase potlačuje jejich práva vyjádřit názor a vede, viděno jejich pohledem, Česko mezi totalitní země jako Bělorusko nebo Barma.

HN: Pokud vláda neudělá co chcete, znovu zabloklujete zemi?

Za prvé nemáme plán, který říká, „bude generální stávka“. Vždy vyhodnocujeme jednotlivé kroky podle situace. Ale jaké by to byly odbory, kdybychom nebyli připraveni na různé eventuality? Upřednostňujeme jednání, dohodu, shodu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.