Ekologické sdružení Arnika protestovalo v pondělí před budovou ministerstva pro místní rozvoj na pražském Staroměstském náměstí. Herec, převlečený za ministra Kamila Jankovského (VV), občanům symbolicky vytrhával jazyky, aby je umlčel.

Sdružení tak protestovalo proti novele zákona ministerstva, které podle nich omezí možnost vyjadřovat se k záměrům velkých staveb.

Podle náměstka ministra Miroslava Kalouse se dosavadní právní úprava účasti občanských sdružení v řízeních neosvědčila a v mnoha případech byla zneužívána k obstrukcím. "Proto jsme se rozhodli výrazněji podpořit procesní rozdíly mezi územním a stavebním řízením," uvedl Kalous. Slova o umlčování veřejnosti odmítá.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.