Vyšetřovatelé mají za to, že půl milionu korun z obálky, kterou Bárta dal bývalé šéfce klubu Věcí veřejných Kristýně Kočí, byl úplatkem. Stejně tak desetitisíce korun, které převzal další bývalý poslanec VV Jaroslav Škárka. Exministr dopravy Bárta přitom nepopírá, že jim dal peníze, ale tvrdí, že šlo jen o půjčky.

"Policie v žádosti konstatuje, že neuvěřila verzi Víta Bárty, protože nemá žádného svědka, který by jeho verzi potvrdil. Bárta nijak nedoložil ani to, že by Kočí nebo Škárka někdy o půjčku požádali. Několik jiných naopak shodně vypovědělo, že Bárta poslance uplácel. Ostatně i proto policie požádala také o vydání Jaroslava Škárky za to, že úplatky přijímal," popsal HN obsah dokumentu jeden z poslanců, který je členem mandátového a imunitního výboru.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.