Dokument, který mají HN k dispozici, garantuje VV tři náměstkovská křesla, a to na ministerstvech spravedlnosti a zemědělství a v Lesích ČR. Tyto posty mají VV dostat už do konce června, další křesla náměstků a funkcionářů v dozorčích radác státních podniků má nejmenší vládní strana obsadit v následujících měsících.

Ani v úterý se ale nevyjasnilo, zda Věci veřejné dodatek podepíší. Původně si kladly další požadavky, hlavně na finance pro ministerstva dopravy a školství, a vyhrožovaly, že ve čtvrtek mohou v krajním případě koaliční smlouvu vypovědět a vládu opustit. Lídři ODS a TOP 09 po posledním jednání v neděli prohlásili, že už o dalších úpravách koaličního dodatku mluvit jednat nechtějí - podle Petra Nečase nebude nikdo Věci veřejné ve vládě držet násilím.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.