Načasování je naprosto přesné. Taurský tunel na rakouské dálnici A10 mezi Salcburkem a Villachem se ve své nové podobě otevřel ve čtvrtek v 11 hodin dopoledne, tedy v den, kdy sem míří první vlna prázdninových turistů cestujících na Jadran. Hlavní zátěžová zkouška tunel čeká 1. července, který je tradičně startovacím dovolenkovým dnem.

Dostavba severojižní spojnice trvala čtyři roky. Nyní má tunel o délce 6400 metrů pro každý směr zvláštní tubus se dvěma jízdními pruhy. Za hodinu má zvládnout průjezd 2200 aut a beznadějné kolony, které byly zdejším koloritem, by měly být jen minulostí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.