Na post ministra dopravy si ho dosadily samy Věci veřejné, ale ve funkci vydržel sotva čtvrt roku. Nestraník Radek Šmerda brzy ukázal, že svá rozhodnutí nebude pokaždé dělat tak, jak si přeje faktický lídr véčkařů Vít Bárta. A proto se už delší dobu spekulovalo o tom, že jej VV budou chtít nahradit straníkem.

Výměna přišla ve čtvrtek. Šmerda dopoledne oznámil premiéru Petru Nečasovi rezignaci, ten ji přijal. A krátce po poledni tak učinil i prezident Václav Klaus.

Nyní se spekuluje o Šmerdově nástupci. Bude jím buď klíčový muž véčkařského zákulisí Pavel Dobeš, anebo Šmerdův dosavadní náměstek Lukáš Hampl.

HN: Rozhodl jste se k 1. červenci rezignovat?

Ano, to je pravda.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.