Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká pracuje v hradecké advokátní kanceláři Kalcso, Vesecká, Kropáčová Kalcsová. Vrátila se tak do města, kde od roku 2000 působila pět let jako krajská státní zástupkyně a odkud se dostala na nejvyšší post do Brna.

Někdejší šéfku žalobců do funkce jmenoval v roce 2005 premiér Jiří Paroubek (ČSSD), o pět let později ji odvolal kabinet Petra Nečase (ODS). Její kritici jí vyčítali průtahy při vyšetřování kauzy někdejšího vicepremiéra Jiřího Čunka (KDU-ČSL), pozici zpochybnily také její soudní pře a spekulace o spojení s členy takzvané justiční mafie.

Nový společník exžalobkyně Dalibor Kalcso Veseckou zastupoval ve sporu s publicistou Petrem Uhlem. Vesecká tehdy označila informace v Uhlově článku v deníku Právo týkající se kauzy bývalého vicepremiéra Jiřího Čunka za lživé a Uhl se před soudem domáhal, aby Vesecká svůj výrok označila prostřednictvím služby Protext ČTK za nepravdivý a uvedla, že jej lituje. Soud žalobu zamítl.

 

Blanka Kropáčová Kalcsová sedí podle obchodního rejstříku v dozorčích radách několika firem, například M - Silnice, Silnice Jičín, Ateko nebo Regina.

Vesecká vedla od září 2005 Nejvyšší státní zastupitelstvo (NSZ). Odvolána byla 27. října 2010 s platností ke konci roku. Jako pracovnice NSZ pak definitivně skončila letos v únoru, své rozhodnutí zdůvodnila působením Jiřího Pospíšila (ODS) ve funkci ministra spravedlnosti, které označila pro sebe za neakceptovatelné kvůli jeho "postojům, postupům a prohlášením".

 

 

Zřejmě největší pozornost během působení v čele NSZ vzbudila Vesecká rozhodnutím v údajné korupční kauze někdejšího vicepremiéra a lidoveckého expředsedy Jiřího Čunka. V červnu 2007 odebrala dohled nad vyšetřováním případu přerovskému státnímu zástupci Radimu Obstovi a přidělila ho jihlavskému státnímu zástupci Arifu Salichovi, který poté Čunkovo trestní stíhání zastavil.

Vesecká odmítla připustit, že by v kauze Čunek selhala nebo se zachovala nesprávně.