Obyvatelé východoukrajinského Doněcku, kteří se chystali do Čech, mají problém. Pro víza budou muset cestovat do sedm set kilometrů vzdáleného Kyjeva. Doněcký konzulát totiž včera české ministerstvo zahraničí dočasně uzavřelo.

Na vině jsou podle mluvčího ministerstva zahraničí Víta Koláře ukrajinské úřady, které neumožňují příjezd nového generálního konzula i dalších diplomatů. "Víme, že se to bude na Ukrajině vykládat jako politický krok, ale my skutečně nemáme na vybranou, když chceme zajistit chod konzulátu," řekl Vít Kolář Hospodářským novinám.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.