Pražské Malostranské gymnázium řeší nebývalý problém: podvody při přijímačkách. Až desetina z šedesáti přijatých žáků se na školu mohla dostat podvodem. Na problém upozornili někteří učitelé, stížnost už řeší Česká školní inspekce i magistrát jako zřizovatel.

Náměstek ředitele školní inspekce Libor Vacek je však skeptický, že by mohli případné falšování přijímaček prokázat. "Naše schopnost něco takového vyšetřit je diskutabilní. Nemáme policejní pravomoce,“ říká Vacek. Nepamatuje, že by kdy podobné podezření šetřili.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.