Žlutý trikot lídra Tour de France oblékl po druhé etapě mistr světa Thor Hushovd. Norský cyklista se dostal do čela průběžného pořadí díky vítězství své stáje Garmin-Cervélo v dnešní týmové časovce na 23 kilometrů.

Třiatřicetiletý Hushovd vysvlékl ze žlutého trikotu Belgičana Philippea Gilberta, jenž vyhrál sobotní úvodní etapu. Druhý je Hushovdův týmový kolega David Millar z Británie.

Na třetí místo s jednosekundovou ztrátou se dostal jeden ze spolufavoritů Australan Cadel Evans, jehož stáj BMC dnes skončila se stejným čtyřsekundovým odstupem jako druhý tým Sky třetí.

Deváté místo obsadila Astana s Romanem Kreuzigrem, který v sobotu nabral ztrátu kvůli hromadnému pádu v závěru etapy. Jediný český účastník Tour si v průběžném hodnocení mírně polepšil o sedm míst na 92. pozici. Na Hushovda ztrácí 2:21 minuty.

Jen o jednu příčku lepší než Astana byl tým Saxo Bank s obhájcem loňského vítězství Albertem Contadorem. Španěl po dnešku ztrácí na svého pravděpodobně největšího rivala Andyho Schlecka z Lucemburska už 1:38 minuty. Schleckův tým Leopard vedený elitním časovkářem Fabianem Cancellarou byl dnes čtvrtý.

V pondělí by se konečně mohli dočkat boje o vítězství spurtéři. Třetí etapa o délce 198 km vede podél pobřeží Atlantského oceánu z Olonne-sur-Mer do Redonu.