Změny na obalech potravin, které ve středu schválili silnou většinou hlasů europoslanci, přinesou spotřebitelům jasnější a srozumitelnější informace. Na zadní straně obalu budou povinně uvedeny údaje o obsahu tuku, cukru, soli, bílkovin, sacharidů a umělých trans-mastných kyselin a informace o energetické hodnotě potraviny. Také písmo bude větší.

"Povinné označování trans-mastných kyselin je velkým úspěchem. Jejich konzumace totiž prokazatelně zvyšuje riziko srdečních onemocnění," uvedl europoslanec a člen Výboru pro životní prostředí, zdraví obyvatel a bezpečnost potravin Pavel Poc (ČSSD).

Server IHNED.cz nabízí změny, která nová pravidla přinesou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.