Český hydrometeorologický ústav vydal na pátek varování před silnými bouřkami na Moravě. Ty mohou být doprovázeny kroupami, vichrem a přívalovými dešti. Spadnout by mohlo až 30 milimetrů srážek. Silný vítr se může dopoledne při přechodu studené fronty vyskytnout i v Čechách.

Varování platí zejména pro Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský kraj. Bouřka začne dopoledne a potrvá až do večerních hodin. Denní teploty se budou pohybovat mezi 26 až 30 stupni Celsia, na západě Čech kolem 24 stupňů.

Meteorologové upozorňují, že přívalové srážky mohou rozvodnit malé toky a zatopit sklepy či níže položená místa. Kvůli silnému větru také doporučují, aby lidé zajistili zahradní nábytek. Podle týdenní předpovědi se budou občasné bouřky vyskytovat až do příštího týdne.

Chladné léto přálo kvalitě vody

Deštivý a chladný začátek letošního léta nahrál kvalitě vody v přírodních koupalištích a nádržích. Většina z nich je velmi dobrá a vhodná ke koupání. Pouze výjimečně hygienici upozorňují na výskyt sinic či dalšího znečištění.

Kvalita vody v koupalištích

Středočeský krajPrahaKraj VysočinaZlínský kraj
Pardubický krajKarlovarský krajÚstecký krajOlomoucký kraj
Plzeňský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajJihočeský kraj
Jihomoravský krajSeveromoravský kraj
Související