Historická budova Národního muzea  na pražském Václavském náměstí přilákala za posledních deset let téměř čtyři miliony návštěvníků. Ve čtvrtek 8. července se pro ně nadlouho otevřela naposledy.

Důvodem je chystaná rekonstrukce, která by měla nejen zlepšit technický stav budovy, ale především zajistit návštěvníkům i pracovníkům větší bezpečí.  "Stává se například, že když víc zafouká vítr, vypadne přes noc i šest oken. Technický stav budovy již začal ohrožovat sbírky v ní umístěné i návštěvníky, kteří je přicházeli obdivovat. Budova je skutečně v havarijním stavu," tvrdí generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.