Za kontaminovanou neperlivou vodu Aquila Aqualinea bakterií E.coli mohou s největší pravděpodobností víčka. Ta jsou společnosti Karlovarské minerální vody (KMV) dodávána externími dodavateli v balené ochranné atmosféře, u jednoho balení ale mohlo dojít k narušení obalu.

"Jednalo se celkem o čtyři kontaminované lahve, takže vzhledem k rozsahu se dá předpokládat, že došlo k narušení jedno balení těchto víček," uvedl mediální zástupce KMV Michal Donath.

Voda ani plnící linka být zdrojem mikrobiologického nálezu být podle vedení firmy nemohla. Přesto se společnost rozhodla převést výrobu neperlivé pramenité vody z klasické na aseptickou plnící linku, kde se láhve plní ve sterilním prostředí.

Běžně se tato technologie využívá pro produkci výrobně náročnějších nealkoholických nápojů, například pro děti.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.