Člen sněmovní ochranky, který poslal někdejšímu ministru vnitra Radku Johnovi (VV) e-mail s informacemi o schůzkách poslanců Petra Tluchoře a Kristýny Kočí, nebude potrestán.

Server Aktuálně.cz uvedl, že se speciálnímu vyšetřovacímu týmu se ani po několika týdnech nepodařilo prokázat, že se policista tímto jednáním provinil. Případ proto odložil.

"Nepodařilo se nám stoprocentně prokázat, že porušil zákon. Proto jsme s ním nemohli ani zahájit kázeňské řízení," řekla mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká.

Schůzky do nočních hodin

Policisté měli k dispozici minimálně jeden e-mail, který policista Johnovi odeslal. V něm ho informoval o tom, že se tehdejší šéfka poslanců Věcí veřejných Kočí scházela do pozdních nočních hodin s Tluchořem (ODS) v jeho kanceláři. John v dubnu svým koaličním partnerům na jednání K12 oznámil, že o schůzkách Tluchoře a Kočí ví z elektronické pošty. Tluchoř posléze obvinil Johna z toho, že zneužívá aparát svého tehdejšího ministerstva a policie ke sledování ústavních činitelů.

 

Případem se zabývala i policejní inspekce, která podle médií dospěla k tomu, že policista nespáchal trestní čin, a předala případ kontrolorům z policejního prezidia.

 

Podle Kopecké speciální vyšetřovací tým nyní sledoval pracovníka sněmovní ochranky minimálně 14 dní. Ani během této doby se ale policistům nepodařilo prokázat, že jejich kolega pochybil. "On sám se nepřiznal," doplnila Kopecká.

 

Zhruba ve stejnou dobu, kdy John informoval své koaliční kolegy o uvedeném e-mailu, server Týden.cz zveřejnil nahrávku, na níž poslankyně Kočí hovoří o dlouhodobé přípravě vnitrostranické krize Věcí veřejných i celé vlády. Kočí zmínila například své spojení se šéfem poslanců ODS Petrem Tluchořem. Kočí v reakci uvedla, že účelově mystifikovala, neboť tušila, že je nahrávána.

Související