Když čeští ministři verbálně respektují Nejvyšší správní soud, ještě to neznamená, že úctu k závaznému rozsudku projevují i úřady, které politici řídí. Jak HN informovaly, ministerstva odmítají zveřejnit odměny klíčových úředníků. A to navzdory rozsudku Nejvyššího správního soudu, podle něhož nesmí státní instituce tahle data utajovat.

Oslovení politici nyní říkají: verdikt respektujeme, ale… "Zda souhlasím či nesouhlasím s rozsudkem jakéhokoli soudu není relevantní. V obecné rovině, musím jej jako občan ČR vzít na vědomí a respektovat," reagoval na otázku HN ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.