Rekonstrukci dálnice D1 plánuje Ředitelství silnic a dálnic na příští rok před prázdninami. Nejprve přijde na řadu pět nejponičenějších úseků. V praxi to bude znamenat, že polovina dálnice se v daném úseku uzavře a na druhou se musí vejít oba směry. Průjezdnost se tak výrazně sníží a řada řidičů si bude muset hledat - pokud nebude chtít riskovat hodiny v kolonách - na cestě z Brna do Prahy náhradní trasy.

"Jenže tady nejsou žádné rovnocenné varianty, kudy by řidiči mohli jet," upozorňuje mluvčí Autoklubu České republiky Václav Špička. Podle něj je chyba, že stát stále odkládá výstavbu R35 z Hradce do Olomouce. O té se již roky mluví jako o náhradě D1 právě pro dobu, kdy nejzatíženější dopravní tepna republiky bude procházet generální rekonstrukcí. "Je chyba státu, že to neřešil dříve," říká Špička s tím, že podle plánů státu z poloviny devadesátých let měla v tuto dobu trasa stát.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.