Již dříve HN informovaly, že ministerstva odmítají zveřejňovat odměny klíčových úředníků, přestože podle rozsudku Nejvyššího správního soudu nesmí státní instituce tato data utajovat. Verdikt soudu však zpochybnil Úřad na ochranu osobních údajů a většina úřadů právě tímto stanoviskem argumentuje.

Čtenáři IHNED.cz zaměstnaní ve státní správě začali v pondělí v diskusi zveřejňovat své platy. Jeden z nich, pracující jako policista na okresním ředitelství na nižší střední úrovni, uvedl: "Pracuji u policie desátým rokem. Můj plat činí 42 500 hrubého měsíčně, roční odměny, řádné i mimořádné dostávám tak okolo 300 tisíc korun. Je to tak na hraně živoření, nic se z toho ušetřit nedá. Pracuji na evidenci zbraní. Není nám co závidět." Je otázkou, jestli byl míněn jeho diskusní příspěvek vážně, nebo ironicky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.