Obvodní soud pro Prahu 4 ve středu zrušil předběžné opatření, jímž se občanské sdružení Orlík domáhalo uzavřít kvůli hluku nový obchvat Třemošné za necelou miliardu korun. Hrozba uzavření nové silnice první třídy směrem na Most už tedy není aktuální.

Sdružení majitelů několika domů podél obchvatu už v úterý stáhlo návrh na předběžné opatření, protože kývlo na garanci Plzeňského kraje, který slíbil, že uhradí městu Třemošná 70 procent nákladů na stavbu protihlukové stěny v lokalitě Orlík a v září zaplatí nezávislé měření hluku.

Usnesení už ve středu na soudu převzali advokáti Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), řekl ředitel plzeňské oblasti ŘSD Zdeněk Kuťák.

K definitivnímu zamezení možného uzavření nyní už zbývá jen to, aby se sdružení a ŘSD vzdalo práva odvolání proti verdiktu soudu.

"To byl měl jednoduše sepsat jejich právní zástupce k soudu. Rádi bychom, aby nám to poslali v kopii, a tím pádem jsou zažehnána všechna nebezpečí. Měli by to udělat dnes," uvedl Kuťák.

"Do hodiny (do 15:45) bude dopis o vzdání se práva odvolání odeslán na datovou schránku soudu a v kopii také ŘSD," řekl předseda sdružení Václav Týzl.

Související