Kabinet Petra Nečase ve středu vydal brožurku, ve které se chlubí tím, jak jeho ministři šetří a kolik lidí ze svých úřadů zvládli propustit.

Jenže čísla nesedí. Ministerstva ve skutečnosti zrušila ještě víc pracovních míst, než kolik ohlásila premiérovi. Třeba na ministerstvu obrany pracovalo na začátku letošního června o 1 564 méně lidí než loni v červnu. Ve vládní zprávě ale stojí, že ministerstvo opustilo 700 zaměstnanců a dalších 350 míst zůstalo neobsazených.

"V příručce je uvedeno, kolik lidí jsme museli propustit kvůli úsporným opatřením k 1. 1. 2011. Vy jste chtěli rozdíl v počtu zaměstnanců k letošnímu a loňskému červnu. Někteří totiž odešli jindy než začátkem ledna," vysvětloval rozpor mluvčí Jan Pejšek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.