Správa Krkonošského národního parku omezila od středy vstup do některých oblastí Krkonoš z důvodu ochrany přírody před nájezdy sběračů borůvek. Běžných turistů se ale opatření nedotkne, značené turistické cesty a cyklotrasy zůstanou dále přístupné.

"Opatřením chceme zajistit jednak potravu pro ptáky a semenožravé savce, zároveň také ponechat několik míst, kde mají zvířata klid. V neposlední řadě také sběrači vyšlapávali stezky, které v nejpřísněji chráněné části parku nejsou žádoucí," uvedl mluvčí národního parku Radek Drahný.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.