Ministr financí Miroslav Kalousek otočil. Už prý neuvažuje o vyšších daní pro bohaté, jak připustil v rozhovoru pro páteční vydání Hospodářských novin.

Jakmile páteční HN vyšly, staly se Kalouskovy věty z rozhovoru pro HN tématem dne. Sám ministr však už v pátek ráno začal couvat. A v rozhovoru pro Radiožurnál oznámil, že daňová progrese je pro něj uzavřená kapitola.

"Já ani nic takového udělat nechci. Já jsem pouze říkal, že při diskusi o DPH, v zájmu rychlejší konsolidace rozpočtu, jsem byl ochoten přistoupit na to, že po přechodnou dobu by nějakým instrumentem byla o něco vyšší progrese. Nicméně ta diskuse skončila, Věci veřejné odmítly devatenáctiprocentni sazbu k 1. 1. 2012 a já samozřejmě nehodlám navrhovat nic jiného," řekl Kalousek Radiožurnálu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.