Překvapivou vítězkou čtvrtého klasického dostihu sezony Oaks na závodišti v Mostě se stala ryzka Orphan pod vedením žokeje Jana Ráji. Svěřenkyně trenéra Jaroslava Votavy si mezi elitou tříletých klisen na 2400 metrů dlouhé trati doběhla při osmém startu v kariéře pro premiérový triumf.

Orphan vyhrála dostih s dotací 800.000 korun o hlavu před mocně finišující slovenskou klisnou Yuccou. Třetí skončila Rabbit Motivator se ztrátou dvou délek.

"Posledních sto metrů nebylo jednoduchých. Orphan si přehazovala nohy a v posledních dvaceti metrech jsem nebyl přesvědčen, že to vyjde, ale těsná vítězství nakonec těší nejvíc," řekl serveru paddock-revue.cz Rája, který si měsíc po triumfu v Českém derby připsal další úspěch.

Po dostihu dostal pokutu 3000 korun za tři prohřešky: nahlášené zvýšení hmotnosti, nadměrné použití bičíku a křižování, které podle komisařů nemělo vliv na výsledek. Žokej druhé Yuccy Jaroslav Línek si to ale nemyslel.

"Když křižoval Anjou, ta kvůli tomu křižovala nás, což nás připravilo o vítězství. To nás samozřejmě mrzí, ale jako cizinci nemá cenu, abychom podávali protest," uvedl.

Související