Jen ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) zmínil, že chystá úpravu výdajových paušálů pro živnostníky a osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), vysloužil si razantní kritiku i pochvalu. Návrh odmítá Hospodářská komora i Unie malých a středních podnikatelů. Sociální demokraté a Věci veřejné jsou pro.

Vedení Hospodářské komory ČR tvrdí, že se de facto jedná o zvýšení přímých daní, které jde proti vládnímu programu. S omezením paušálů nesouhlasí.

Důvodem nečekaného návrhu ministerstva financí je příliš nízký výběr daní od živnostníků a OSVČ. Rozdíl mezi tím, co od nich stát vybral, a co jim vrátil, se totiž za první půlrok dostal do minusu 1,2 miliardy korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.