Politici by se v Česku svou profesí neměli chlubit. Poslanci a ministry zdejší lidé opovrhují. V žebříčku 26 profesí zůstávají zcela na dně, Češi si víc váží uklízeček, truhlářů nebo zemědělců než placených straníků dolní komory parlamentu. Třetí od konce skončili ministři.

Největší prestiž si tradičně udržují lékaři, vědci a nově také zdravotní sestry. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro průzkum veřejného mínění (CVVM), v němž odpovídala tisícovka respondentů.

ovolání ministra si od předešlého zkoumání pohoršilo o sedm míst, pokles také zaznamenala profese novinářů, profesionálních sportovců a starostů. Naopak akce Děkujeme, odcházíme prestiž lékařů nijak nepoznamenala. Za nejprestiženější povolání jej vybralo 42 procent dotázaných, to je o dvě procenta více než při stejném zkoumání v roce 2007.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.