Při nehodě českého autobusu v Bavorsku zemřel ve středu v brzkých ranních hodinách 16letý Čech, 21 dalších osob bylo zraněno, z toho dvě těžce, potvrdil český generální konzul v Mnichově Josef Hlobil. Německé úřady později potvrdily, že i všichni ostatní cestující byli Češi.

Autobus byl na cestě z fotbalového turnaje v Mnichově do Česka. Nehoda se stala na dálnici A 93 kolem 01:40. Autobus s 57 cestujícími sjel nedaleko obce Schwarzenfeld z vozovky a převrátil se na střechu.

Němečtí záchranáři museli použít jeřáb, aby autobus obrátili. Většina pasažérů se dokázala z havarovaného vozidla dostat vlastními silami, dva ale ve vozidle uvízli a museli je vyprošťovat hasiči. Podle fotografií z místa vozidlo patřilo společnosti P-transport Broumov.


"Kolega vyjel s náhradním autobusem na místo nehody. Zatím od něj nemám žádné bližší informace," řekl Pavel Kosina ze společnosti P-Transport z Broumova na Náchodsku, které havarovaný autobus patří. Firma zajišťuje linkovou i zájezdovou dopravu autobusy, podle Kosiny zatím žádný z jejich autobusů podobnou tragickou havárii neměl.

"Autobus byl objednaný agenturou z Jaroměře, ale podrobnosti k tomu výletu nemám," řekl Kosina, který zatím nechtěl spekulovat o možné příčině nehody. "Autobus byl v dobrém technickém stavu, byl rok starý," dodal.

Příčiny nehody zatím německá policie nezná. Podle předběžných závěrů ale nebyla do havárie zapojena žádná další vozidla.

Po nehodě byla dálnice A 93, v obou směrech zcela zablokována. Na místě podle policie zasahovalo 180 záchranářů i několik záchranářských vrtulníků.

Související