Statisícové odměny vybraným podřízeným jsou na českých ministerstvech "běžnou" praxí. Už ve středu Hospodářské noviny upozornily na mimořádně vysoké odměny, které svým nejbližším spolupracovníkům rozdávala například exministryně spravedlnosti Daniela Kovářová nebo ministr školství Josef Dobeš.

Jak ukázaly shromážděné celkové sumy od jednotlivých ministerstev, které se podařilo HN získat, nejvyšší odměny dostávali náměstci ministra vnitra za éry Martina Peciny (ČSSD) a Radka Johna (VV).

John, který před volbami sliboval, jak si došlápne na úředníky a zemi ochrání od bankrotu, schválil podle serveru Aktuálně.cz před koncem loňského roku i dvě nejvyšší odměny pro své nejbližší spolupracovníky - jednoho z tehdejších náměstků Jiřího France a jednoho z vrchních ředitelů. Oba přitom v úřadu pracovali pouhé dva měsíce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.