Rada Českého rozhlasu od 14:00 volí nového generálního ředitele veřejnoprávního média. Předtím si však její členové vyříkávali neshody z minulých týdnů.

Radní Petr Šafařík, který v minulosti proslul procedurálními průtahy při jednáních vedení Strany zelených, žádal, aby se do zápisu minulého jednání dostalo, že jej radní Antonín Zelenka osočil, že při prezentaci svých návrhů prožívá orgasmy.

Zelenka kontroval, že ve skutečnosti řekl, že dostává orgasmy tři. Následně se o slovo přihlásil radní Milan Badal, který se Šafaříka dotázal: "Jako kněz bych rád věděl, co ten orgasmus je?" Vysvětlení se mu nedostalo.


Jediný, kdo souhlasil, aby se spor o orgasmu ze 30. června dostal do zápisu, byl Šafařík. Svým způsobem přesto uspěl - ačkoliv se zápis obejde bez citace o vyvrcholení, na internetu bude slyšet ze zvukového záznamu.

Rozhlasová rada má nového generálního ředitele vybírat mezi třemi kandidáty - prozatímního šéfa rozhlasu Petera Duhana, ředitelky zpravodajství Hany Hikelové a Petrem Matoulkem. Pravděpodobně však o novém generálním řediteli ve čtvrtek nerozhodnou. To připustili pro HN i dva hlavní kandidáti - Hikelová a Duhan.

Stejně jako televize?

V případě, že rada ředitele ve čtvrtek nezvolí, bude se výběr opakovat na podzim. Tedy v době, kdy bude vrcholit volba ředitele České televize. Podle kuloárních informací je to záměr, aby politici mohli lépe vyjednávat o tom, kdo bude jednotlivá veřejnoprávní média řídit.

 

Křeslo ředitele rozhlasu by se pak mohlo stát cenou útěchy pro toho, kdo prohraje souboj o vlivnější post ředitele České televize.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.