Při nehodách, které zavinili řidiči pod vlivem alkoholu, zemřelo za první pololetí letošního roku 29 lidí. Loni si ve stejném období kolize zapříčiněné alkoholem vyžádaly o 17 mrtvých více.

Počet zraněných však oproti loňsku vzrostl o 124 lidí na 1 192. Nárůst zaznamenala policie i v počtu nehod souvisejících s alkoholem. Celkem jich zjistili 11 400.

Šéf dopravních policistů Leoš Tržil přitom uvedl, že u dvou třetin nehod nadýchají řidiči více než jedno promile alkoholu. "Pokud je u nehody alkohol, je velice pravděpodobně, že tam jsou zranění či mrtví," řekl šéf dopravní policie.

Nejvíce lidí - šest - zemřelo na území Moravskoslezského kraje, největší počet nehod policie evidovala na území Zlínského a Karlovarského kraje.

Pod vlivem drog policie za prvních šest měsíců letošního roku nachytala přes 850 řidičů, z nichž více než polovině byl zadržen řidičský průkaz. Zdrogovaní řidiči zavinili 75 nehod, pět z nich zemřelo. Pod vlivem alkoholu i drog policisté zajistili sedm lidí, jeden zemřel.

 

 

Celkem policie za první pololetí vyšetřovala 34 666 dopravních nehod, což proti loňsku znamená pokles o 3,8 procenta. Statistiku ale kazí skutečnost, že při těchto nehodách bylo usmrceno o 22 lidí (7,4 procenta) více než za prvních šest měsíců loňského roku.

Celkem na silnicích od ledna do července zemřelo 319 účastníků silničního provozu.

Související