Když ve čtvrtek večer zvolili radní generálním ředitelem Českého rozhlasu Petera Duhana, nemohlo to pro něj být moc velké překvapení. Jak zjistily HN, jeho blízcí spolupracovníci měli od rána informace o tom, že v souboji s Hanou Hikelovou vyhraje. A tak ačkoliv se ještě ve středu ráno zdálo, že volba šéfa veřejnoprávního rozhlasu dopadne patem, zvítězil nakonec stávající pověřený ředitel veřejnoprávního rádia ve druhém kole poměrem 6:2.

Není poměr hlasů, jímž jste byl zvolen, slabý? Je to nejnižší možné kvórum.

Šest hlasů z devíti podle mě není slabý mandát.

Kdo z radních vás vlastně nominoval?

Já se přesně nepamatuji, byl to určitý konsenzus mezi radními. Oslovil mě ale pan Ladislav Jíša (bývalý člen rady, letos zemřel - pozn. red.).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.