Takřka dvě desítky policistů z Prahy a okolí si našly svérázný způsob přivýdělku: Ve svém volném čase fungovali jako soukromá policie filmových štábů, které natáčely v metropoli.

A aby mohli tento "vedlejšák" vykonávat, tak se podle Inspekce ministra vnitra uvolňovali ze služeb či se dokonce házeli marod. Za zneužití pravomoci úřední osoby a přijímání úplatku jim hrozí až osmileté vězení.

Policisté pro štáby například odkláněli dopravu či vyklízeli ulice pro natáčení. A v registrech si dokonce vyhledávali majitele aut, která blokovala místo natáčení.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.