Po chladném a deštivém závěru července slibuje začátek srpna příjemné a teplé letní počasí.

Přibližně od příštího víkendu však přijde ochlazení s bouřkami a deštěm. Závěr prázdnin by měl být slunečný. Uvedl to v neděli Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Pro první srpnovou dekádu bude typické nestálé počasí. V druhé dekádě bude ze začátku oblačno se srážkami a bouřkami, postupně se ale oteplí a přijdou slunečné dny. Posledních deset srpnových dní bude zprvu slunečno, ale ke konci měsíce začne zase pršet a objeví se oblačnost," uvedl meteorolog ČHMÚ Arnošt Šír.

"Červenec byl hodně proměnlivý. A na srážky nadprůměrný. Srážkově nadprůměrný bude i srpen," dodal Šír.

Od pondělí do pátku bude převládat polojasné počasí jen s ojedinělými přeháňkami. Mělo by se oteplit, pravděpodobně však nepůjde o úmorná vedra, teploty by se měly pohybovat mezi 21 až 27 stupni Celsia, nejnižší noční dosáhnou 15 až devíti stupňů.

Už příští víkend se však do Česka vrátí nestálé počasí s bouřkami, častými přeháňkami a postupným ochlazováním. Toto počasí vydrží přibližně týden, rtuť teploměru přes den vystoupí nejvýše na 23 stupňů Celsia.

Uprostřed měsíce začnou pozvolna opět převažovat slunečné dny, denní teploty by se měly pohybovat mezi 18 až 24 stupni, postupně dosáhnou 28 stupňů.

Slunečný a teplý by měl být také závěr prázdnin. Ve třetí srpnové dekádě bude převládat hezké letní počasí jen s ojedinělými přeháňkami nebo bouřkami, zejména v odpoledních hodinách. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 22 až 28 stupňů, nejnižší noční klesnou na 14 až osm stupňů Celsia.

Ke konci dekády však bude přibývat kupovitá oblačnost a místy se budou vyskytovat srážky bouřkového charakteru.

Související