S odstupem několika let je "karlovarské losovačce" dobře vidět, jak se v Česku podobná porušení pravidel trestají. Nebo spíš netrestají.

Jediným postihem pro karlovarskou radnici totiž byla půlmilionová pokuta od antimonopolního úřadu, který zakázku označil za zmanipulovanou.

Kauzu prověřovala i protikorupční policie, v roce 2008 ale případ odložila. Bývalý ministr vnitra Radek John na vyšetřující detektivy na podzim 2010 poslal policejní inspekci. Ta letos v dubna řekla, že vyšetřovatelé nijak nepochybili.

Za průběh zakázky dokonce nikdo nenesl ani politickou zodpovědnost – radní odmítli jakoukoliv kritiku a zůstali na svých místech. A tak postih přišel až na podzim 2010 v komunálních volbách. Lidé v nich poslali tehdy vládnoucí ODS a ČSSD do opozice.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.