Policejní inspekce a Útvar pro odhalování organizovaného zločinu od rána v Brně zatýká skupinu policistů podezřelých z toho, že zametali pod koberec některé důležité kauzy. Informuje o tom server lidovky.cz. Úterní razie se podle České policie opírala o klíčové svědectví bývalé konkurzní správkyně Zbrojovky Brno Ilony Strmiskové. 

Strmisková je nyní za zpronevěru a krácení daně ve vězení.

Také další svědci v případu jsou z kriminálního prostředí. Někteří jsou podle ČT ve vězení, jiní na útěku. Jeden ze zadržených policistů byl dnes propuštěn.

Mezi zadrženými mají být současní i bývalí policisté, kteří jsou podezřelí z korupce a násilné trestné činnosti. Většina z policistů měla pracovat na hospodářské kriminálce.

Další zásah během krátké doby

Policejní zásah začal v úterý ráno, předcházelo mu však vyšetřování, které trvalo několik měsíců. Policisté a inspekce při něm spolupracovali s dozorujícím Vrchním státním zastupitelstvím v Olomouci. Další informace policie s ohledem na vyšetřování zveřejní zřejmě až koncem týdne.

V krátké době je to další případ, kdy policejní inspekce zatýká policisty podezřelé z trestné činnosti. O víkendu zasahovala v Praze v případu 18 policistů obviněných ze zneužití pravomoci a braní úplatku. Skupina se údajně nechávala nelegálně najímat na práci firmou, která zajišťovala různé činnosti pro filmový průmysl.

Související