Znělo to dobře, když na ministerstvu vnitra loni oznámili, že začnou hledat zbytečné úřady a ty se zruší. Jenže odbor efektivní veřejné správy, který měl českou byrokracii zredukovat, letos v lednu zanikl. Sám se totiž ukázal jako nadbytečný.

"Bylo to nelogicky uspořádané. Koncepční věci byly odtrženy od těch výkonných, a to je vždycky špatně," vysvětluje nyní Robert Ledvinka, ředitel odboru státní správy, který teď pod sebe činnost zrušeného úřadu převzal.

Sekce pro efektivitu fungovala téměř dva roky, což stálo více než milion korun. Na úřadě kvůli tomu totiž pracovalo o čtrnáct lidí více než dnes.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.