Hned dvacet předsedů českých a moravských soudů za dva měsíce končí ve svých funkcích. O jejich nástupcích rozhodne ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Obzvlášť těžké to bude mít v Brně - do čela tamního městského soudu mu totiž komise doporučila soudce Aleše Dufka, který v polovině 90. let nezákonně podnikal v hazardu.

"Obrátila jsem se na ministra spravedlnosti se svými výhradami. I když to zákon zakazuje, měl firmu s výherními a hracími automaty. Také jsem měla výhrady k tomu, jak se v minulosti vyjadřoval o jedné z poškozených v případu, který rozhodoval," řekla pro HN končící předsedkyně městského soudu Marcela Komárková.

Ta byla členkou výběrové komise a jako jediná z pěti odmítla podepsat výběrový protokol. Místo toho se se stížností obrátila na ministerstvo spravedlnosti. Pospíšil zatím nerozhodl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.