Ministerstvu vnitra se nepodařilo potichu propašovat do novely zákona o svobodných informacích větu, která by dál podporovala zákaz zveřejňování platů a odměn státních úředníků.

Poté, co na nenápadný legislativní přílepek v novele, kterou Poslanecká sněmovna projednává kvůli zákonu o zdravotních službách, upozornila v pondělí mimoparlamentní Strana zelených, už ministerstvo na jejím uzákonění netrvá.

Server Aktuálně.cz přinesl v úterý informaci o tom, že se ministerstvo řízené nestraníkem Janem Kubicem domluvilo s poslancem ODS a šéfem branně - bezpečnostního výboru Janem Vidímem, aby na půdě Sněmovny prezentoval pozměňovací návrh zákona. Z něj by dané sousloví (přesně osm slov) vypadlo.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.