Zastavte kácení v nejcennějších zónách Šumavy, už je pozdě. Většina brouků kůrovce už stejně vylétla ze stromů ven, tudíž těžba už postrádá smysl.

To vzkazují ekologové a aktivisté, kteří už třetí týden blokují těžbu škůdcem napadených stromů v šumavském národním parku. Jejich názor potvrdil i bývalý lesník Správy národního parku Šumava Petr Ješátko.

„Udělal jsem stovky zkušebních vrtů do kůry stromů. Kůrovec už v komůrkách není, máme důkazy, že prokazatelně vylétl ven,“ tvrdí Ješátko, který sice nepatří k aktivistům, ale jako lesník situaci na Šumavě sleduje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.