Dopravní fakulta Českého vysokého učení technického si připisuje významný úspěch. Královský technologický institut v Melbourne bude s pražskou technikou spolupracovat na výzkumu chytrého způsobu řízení dopravy. Melbournská univerzita se přitom řadí mezi dvacítku nejlepších technologických institutů na světě.

Takzvaný inteligentní dopravní systém, na kterém budou špičky české a australské vědy spolupracovat možná už příští rok, je v zásadě těsné propojení počítačů a aut.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Přední australská univerzita má zájem o dopravní výzkum pražské ČVUT, který se zaměřuje hlavně na bezpečnost v dopravě. Výměnou za české know-how nabízí technologický institut v Melbourne své špičkově vybavené laboratoře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.