V Mukařově u Prahy zavraždil ve středu neznámý pachatel tři lidi. Oběti pocházely z jedné rodiny. Policisté ve středu večer v obci nejdříve našli pobodaného muže, který svým zraněním podlehl. V nedalekém domě pak objevili další dvě těla - muže a ženy. Řekly to mluvčí policie Soňa Budská a Štěpánka Zatloukalová.

Policisté byli ve středu po 19:00 přivoláni do mukařovské Smrkové ulice, kde byl nalezen mrtvý muž. Ohledali nejen místo činu, ale i jeho blízké okolí a v jednom z domů našli další dvě mrtvá těla, rovněž s bodnými ranami. "Vše nasvědčovalo tomu, že se jedná o násilnou smrt, proto byla nařízena soudní pitva," uvedla Zatloukalová.

Vyšetřování případu si převzala středočeská policie. "Po ohledání všech tří těl soudním lékařem mohu potvrdit, že všichni zemřeli násilnou smrtí. Žili v příbuzenském poměru," doplnila Budská. Podle ní v Mukařově zemřeli osmačtyřicetiletý a sedmatřicetiletý muž a čtyřiadvacetiletá žena.

Policisté po pachateli stále pátrají. Podle svědků by se mohlo jednat o muže zahaleného kapucí, jenž údajně po činu bežel směrem k místnímu lesu. Podle Zatloukalové byl zhruba 180 centimetrů vysoký a měl podsaditou postavu. Do pátrací akce nasadili vrtulník a psovody.

Více než padesátka příslušníků prohledávala také nedaleké stanoviště s pouťovými atrakcemi, kde se podle kriminalistů pachatel mohl ukrývat. "Motiv vraždy neznáme. Přes veškeré úsilí je zatím naše pátrání bezvýsledné, nikoho jsme nezdrželi," informovala Budská. Kriminalisté podle ní stále pracují i na místě činu.

Podle starosty Rudolfa Semanského usmrcení lidé v obci žili několik let a nebyly s nimi žádné problémy. "Byla to jedna z nejklidnějších ulic. Proč se to stalo těm třem lidem, si nedokážu vysvětlit," řekl Semanský.

Policisté podle Budské zahájili trestní řízení kvůli zvlášť závažnému zločinu vraždy. Pokud pachatele dopadnou, hrozí mu až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Letos ve Středočeském kraji policisté zaznamenali 12 vražd. Kriminalisté objasnili všechny případy kromě vraždy v Mukařově, dodala Budská.

Související