Policie obvinila pětačtyřicetiletého manžela spisovatelky Simony Monyové z vraždy. Jeho zdravotní stav se zlepšil, což umožnilo policii jej vyslechnout a také mu sdělit obvinění. Státní zástupkyně poté na podnět vyšetřovatele podala návrh na vzetí obviněného do vazby. Soudce mu vyhověl, řekla v pátek ČTK jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová. Potvrdila, že muž byl převezen do brněnské vazební věznice.

Policie muže podezřívá, že Monyovou po osmi letech manželství v rodinném domku v brněnských Obřanech pobodal. Pokud se čin prokáže, hrozí mu u soudu až 18 let vězení.

Konflikt se odehrál před týdnem. Muž po něm skončil sám se zraněními v péči lékařů. Později se podle dostupných informací nacházel v umělém spánku, takže ho policie dlouho nemohla vyslechnout.

Motiv útoku není znám. Média informovala o tom, že se Monyová s partnerem chtěla rozvést, že spolu měli konflikty i že byl na ní existenčně závislý. Údajně za něj zaplatila i jeho dluhy.

Kvůli údajnému domácímu násilí se však spisovatelka na policii neobrátila. S ohledem na vyšetřování nezveřejnila ani dnes policie další podrobnosti.

Související