Pochod homosexuálů bez větších konfliktů dorazil z náměstí Republiky až ke Střeleckému ostrovu. Nedaleko cíle průvodu si ale dva odpůrci gayů a lesbiček neodpustili provokaci. Vhodili dýmovnici, policisté je těsně poté zadrželi.

Na Jungmannově náměstí oddělily pochod zhruba pěti tisíců homosexuálů a jejich přátel od extrémistů řady policistů. Zhruba čtyři desítky sympatizantů krajně pravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) častovaly účastníky prvního pražského duhového průvodu nadávkami. Kolem účastníků pochodu prolétlo několik plastových lahví, k většímu konfliktu ale nedošlo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.