Muž podezřelý z trojnásobné vraždy v Mukařově u Prahy byl ve středu dopoledne propuštěn z psychiatrické léčebny v Bohnicích. Kriminalisté ho vzápětí obvinili z vraždy a porušování domovní svobody.

Hrozí mu 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Uvedl to mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

"Dnešním dnem bylo zahájeno trestní stíhání jednadvacetiletého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy," uvedl Vinčálek.

Podotkl, že Okresní soud pro Prahu-východ odpoledne rozhodl o jeho vzetí do vazby.

Muž podle policie minulou středu večer zavraždil tři lidi. Ubodal je nožem.

Jeden ze zavražděných, osmačtyřicetiletý muž, byl nalezen na ulici. Další dva, sedmatřicetiletého muže a čtyřiadvacetiletou ženu, objevila policie později v rodinném domě.

Údajného pachatele zahlédli svědci a kriminalisté sestavili jeho portrét. Pátraly po něm desítky policistů za pomoci vrtulníku a psovodů.

Podezřelý byl v pátek předveden k výslechu. Během něj se ale psychicky zhroutil a musel být hospitalizován v léčebně. Jeho stav neumožňoval zahájit trestní stíhání.

Podle médií jde o mladíka z nedalekých Louňovic, který rodinu znal. Policejní mluvčí Vinčálek ale nechtěl vazbu mladíka na rodinu komentovat. Uvedl pouze, že policie bude o případu postupně uvolňovat další informace.

Související