Velké tajnosti kolem platů vysokých úředníků pokračují. Tentokrát za nimi stojí i hejtmani z ČSSD, tedy strany, která tvrdí, že úřednické příjmy mají být každému k nahlédnutí.

HN oslovily všechny krajské úřady s žádostí, kolik berou klíčoví úředníci – často nejbližší spolupracovníci hejtmanů. Neuspěly ovšem ani jednou, přestože Nejvyšší správní soud už v květnu rozhodl, že příjmy lidí placených z veřejných peněz nesmějí být tajné. A to i kvůli podezření, že politici odměny často používají k přilepšování svým věrným.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.