Rodina letošního vítěze prestižní soutěže Vinař roku se řemeslo naučila od sudetských Němců. Zanedlouho po jejich odchodu jim byla půda zabrána komunisty. Volaříkovi se nenechali odradit a po roce 1989 vinice obnovili. Trpělivost se vyplatila - Miroslav Volařík si ve čtvrtek večer převzal křišťálový pohár pro nejlepšího vinaře roku 2011.

„Soutěž je unikátní v tom, že hodnotí celou kolekci vín a je dvoukolová," popisuje degustátorka Klára Kollárová. Vítězi soutěže se tak stávají zpravidla menší vinařství, která dokáží dosáhnout vyvážené chuti u různých odrůd.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.