V České televizi vypukla otevřená válka mezi nejvlivnějšími manažery kvůli volbě příštího ředitele. A to ještě dřív, než případní kandidáti stihli podat přihlášky. Uzávěrka je v pondělí.

Ředitel nových médií Milan Fridrich se totiž ostře opřel do svého kolegy – obchodního ředitele Roberta Kvapila, který prý jde na ruku lobbistům a pokouší se současnou volbu zablokovat.

"Někteří pražští lobbisté a politici, kterým se nelíbí dosavadní kandidáti a nemají nikoho svého silného, sázejí na nevolbu a budou se snažit vytvořit situaci, aby Rada ČT nikoho nezvolila. To by vyhovovalo i některým lidem v televizi, kteří mají za sebou skandály, špatná programová nebo manažerská rozhodnutí a bojí se, že po nástupu nového šéfa skončí. Vím, že za to lobbuje skupina třeba kolem Kvapila," řekl HN Fridrich, který sám ještě před týdnem zvažoval kandidaturu. Nakonec ji ale odmítl.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.