České děti by už v příštím roce nemusely sledovat své oblíbené pořady na zahraničních televizních stanicích. Místo Jim Jamu či Minimaxu by si mohly pustit ryze tuzemský kanál s jednoduchým názvem - ČT3.

Zřídit jim ho chce bývalý šéf TV Nova Petr Dvořák, který se uchází o post generálního ředitele České televize. Vyplývá to z projektu, s nímž se Dvořák přihlásil do výběrového řízení a který má server IHNED.cz k dispozici.

ČT3 by měl být podle Dvořákových představ nízkorozpočtový kanál, kde najdou uplatnění i vzdělávací pořady. Tento nápad je prvním konkrétním návrhem změny, kterou některý z 32 kandidátů veřejně prezentoval.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.