Policisté na letišti v pražské Ruzyni v sobotu zadrželi lékaře Jaroslava Bartáka, kterého jeho bývalé asistentky obviňují ze sexuálního násilí.  Po několika hodinách výslechu ho obvinili ze sedmi trestných činů. ČTK to potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová. "Bylo zahájeno trestní stíhání," řekla mluvčí.

Barták byl podle ní obviněn ze sedmi trestných činů - sexuálního nátlaku, znásilnění, vydírání, omezování osobní svobody, nebezpečného vyhrožování, ublížení na zdraví a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Lékař svou vinu odmítá a tvrdí, že ženy byly prostitutky a že jde o spiknutí s cílem ho diskreditovat. Na Bartáka podalo trestní oznámení už šest lidí. Lékař je podezřelý z šesti trestných činů.

Celou aféru spustila jedna z jeho bývalých asistentek Lucie, kterou údajně lékař trýznil během dovolené na Filipínách. Dívka již dříve vypověděla, že ji vylákal pod záminkou pracovní cesty, tam ji bil, sexuálně napadal a vyhrožoval jí smrtí.

Barták už kvůli násilí na mladých ženách jednou skončil před soudem. V prosinci 2007 údajně brutálně zbil před pražským Michnovým palácem svou asistentku. Případ skončil před soudem, kde žena přijala odškodnění.

Lékař se od začátku aféry opakovaně nevybíravě vyjadřoval do médií. Proto se od jeho výroků distancovala modřanská poliklinika, ve které je Barták třetinovým vlastníkem, i Česká lékařská komora.

Související