Za necelé čtyři týdny vyberou radní nového ředitele České televize, bookmakeři sázkové kanceláře Tipsport ale už teď mají jasného favorita. Je jím Petr Dvořák, na jehož vítězství si můžete vsadit s kursem 2:1.

"Dvořák je ostřílený manažer, který se velmi dobře orientuje v televizním prostředí," vysvětlil sázku na bývalého šéfa Novy mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

ANKETA
Koho tipujete na vítěze volby ředitele ČT?
Petra Dvořáka
49 (29%)
Hynka Chudárka
17 (10%)
Michala Klímu
17 (10%)
Romana Bradáče
14 (8%)
Radomíra Pekárka
11 (7%)
Janu Škopkovou
6 (4%)
Milana Šímu
11 (7%)
Fera Feniče
21 (13%)
Alenu Müllerovou
9 (5%)
Jana Vávru
13 (8%)

"Domníváme se také, že jeho osoba bude navíc politicky průchodná, což by mohlo hrát při volbě nového ředitele veřejnoprávní televize nemalou roli, " dodává Ježek.

I další dva favorité Tipsportu mají zkušenost z manažerských pozic v mediální sféře. Kurs 4:1 bookmakeři vypsali na vítězství Hynka Chudárka, ředitele hudebního kanálu Óčko, a také Michala Klímy, který v minulosti vedl vydavatelství Economia.

Pokud by se předpověď Tipsportu vyplnila, znamenalo by to, že veřejnoprávní televizi povede člověk, který s ní není v tuto chvíli nijak silně spjatý. To by byla po letech velká změna – současný ředitel Jiří Janeček působil v České televizi od roku 1989.

Kandidáti z Kavčích hor zaujali na žebříčku sázkové spolčenosti až čtvrté (Roman Bradáč) a šesté (Jana Škopková) místo.

Pět kandidátů, kteří postoupí do finálního výběrového kola, vybere Rada ČT ve středu 7. září. Jméno nového ředitele by pak mělo být známo o dva týdny později.

Volba ředitele ČT očima bookmakerů Tipsportu

Novým generálním ředitelem ČT bude:

Petr Dvořák 2:1
Hynek Chudárek 4:1
Michal Klíma 4:1
Roman Bradáč 5:1
Radomír Pekárek 8:1
Jana Škopková 10:1
Milan Šíma 10:1
Fero Fenič 12:1
Alena Müllerová 15:1
Jan Vávra 15:1