Když na jaře představoval Alexandr Vondra Bílou knihu o obraně, nenechal nikoho na pochybách, že nadzvukové letectvo bude klíčovou složkou armády i po roce 2015, kdy skončí pronájem čtrnácti stíhaček Gripen od švédské vlády.

Teď to ale vypadá, že o tom, zda si Češi udrží svou letku, nerozhodnou ani tak strategická kritéria, jako spíš stav státní pokladny.

"Nelze vyloučit, že definitivní rozhodnutí o tom, zda si armáda podrží nadzvukové letectvo, padne až na základě analýzy obdržených nabídek," řekl HN první náměstek ministra obrany Jiří Šedivý.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.